Szkoła Języków Obcych Bacalarus| ul. Jutrzenki 3, 22-400 Zamość| 846 391 516 790 747 373 | sekretariat@bacalarus.pl | Pon, Śr - Pt 10:00 - 18:00, Wt 11:00 - 18:00| FB YT

Katarzyna Żmijewska-Prystupa

  /  Katarzyna Żmijewska-Prystupa

Katarzyna Żmijewska-Prystupa

Język angielski

Od najmłodszych lat byłam wielką miłośniczką języka angielskiego.

Teraz spełniam się jako nauczyciel, ale też uwielbiałam sama uczyć się innych języków (np. rosyjskiego, czy francuskiego). Studiowałam Filologię Angielską w NKJO w Zamościu oraz na UMCS w Lublinie. Ukończyłam też I stopień Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu i bardzo lubię wprowadzać element muzyki na zajęciach języka angielskiego.
Zapraszam do podróży w pasjonujący świat języka angielskiego!

Język obcy to dla mnie…

narzędzie służące do wgłębiania się w obcą kulturę. Zwłaszcza język angielski, który stał się językiem uniwersalnym i pozwala nam porozumiewać się z inspirującymi ludźmi z niemal każdego zakątka świata.

Lubię uczyć, (bo)…

lubię przekazywać innym wiedzę w przystępny i zabawny sposób. Satysfakcję sprawia mi, gdy uczniowskie „Nie rozumiem” zmienia się w „Już wiem!” Czuję wielką radość i dumę, gdy uczniowie osiągają wspaniałe rezultaty w szkole, w czasie egzaminów, czy gdy zdobywają Certyfikaty Językowe. Lubię też patrzeć, jak moi uczniowie dorastają, a ja wzrastam wraz z nimi jako lektor, co dzień ucząc się od nich czegoś nowego.

Gdybym nie była lektorem, to…

byłabym charakteryzatorką filmową.

Gdy nie ma mnie w szkole, to…

na pewno spędzam czas z Rodziną: Mężem, dwiema Córeczkami i Kotem Benkiem.

Nie rozstaję się z…

torbą wypełnioną grami Dixit, 5 Seconds, Story Cubes…

Moja niezwykła umiejętność…

wytrwałość w walce z zakorzenionymi błędami w wymowie uczniów.