Szkoła Języków Obcych Bacalarus| ul. Jutrzenki 3, 22-400 Zamość| 846 391 516 790 747 373 | sekretariat@bacalarus.pl | Pon, Śr - Pt 10:00 - 18:00, Wt 11:00 - 18:00| FB YT

Bacalarusowy ogród

  /  Bacalarusowy ogród

Nasz ogród

BACALARUS to jedna z nielicznych szkół językowych, która może zaoferować swoim uczniom odpoczynek we własnym ogrodzie. Ma on powierzchnię aż 1000 m kw. i stanowi nasze zielone sale lekcyjne oraz przestrzeń do pracy i rekreacji.

Nawet w czasie szybkiego spaceru nie jesteśmy w stanie przebyć całego ogrodu wzdłuż i wszerz. Znajduje się w nim wiele ciekawych miejsc, które cieszą oczy swoim wspaniałym widokiem. Niedaleko od wejścia do ogrodu jest domek dla najmłodszych – Chata skrzata. Wyglądając z niej przez okienka widać prawie cały ogród, a tuż obok schodków znajdują się przepiękne, kolorowe kwiaty.

Po lewej stronie od chaty jest piaskownica oraz miejsce, gdzie w ciepłe dni gramy w gry z planszami ogrodowymi. Idąc dalej dochodzimy do sceny, którą wieczorami oświetlają dwie stylowe latarnie. Na prawo od niej znajdują się drewniane stoły, gdzie można usiąść i poczytać lub oddać się chwili relaksu przy dobrej lemoniadzie, a w zimie ciepłej czekoladzie. Stoliki znajdują się na końcu ogrodu, przy południowo-wschodniej ścianie. Po tej stronie rosną wysokie iglaki, które tworzą żywą ścianę zieleni.

Przed nimi jest też miejsce na ognisko – kilka razy w roku organizujemy różne imprezy dla naszych Uczniów, którym zawsze proponujemy na zakończenie wspólną zabawę przy nim. Vis a vis stołów znajduje się kolejny domek, w którym przechowujemy bacalarusowe leżaki i narzędzia – w czasie wiosny i lata przyjemnie jest położyć się na leżaku, spotkać się ze znajomymi z Bacalarusa, poczytać książkę lub posłuchać muzyki. Na prawo od domku jest “Las Robin Hooda”, gdzie można poczuć się jak w prawdziwym lesie pośród świerków i sosen.

Na naszej dużej huśtawce może się huśtać jednocześnie kilka osób, z czego z radością korzystają również starsi uczniowie. Pomiędzy “Lasem Robin Hooda” a wejściem do ogrodu znajduje się strefa VIP oraz kolejne drewniane stoły i ławy, nad którymi rozpościera swe gałęzie okazała katalpa.

Cały ogród wypełniony jest kolorowymi kwiatami i innymi dobranymi roślinami: różnokolorowymi jeżówkami, waniliowymi i różowymi hortensjami, fioletową lawendą, konwaliami, paprociami i wieloma innymi. Po środku jest duży trawnik, na którym odbywają się różne wydarzenia – imprezy tematyczne Bacalarusa, półkolonie czy np. wakacyjny camp. W cieniu pod drzewami można rozłożyć koce lub leżaki i w ten sposób czerpać przyjemność z naszej zielonej przestrzeni.