Szkoła Języków Obcych Bacalarus| ul. Jutrzenki 3, 22-400 Zamość| 846 391 516 790 747 373 | sekretariat@bacalarus.pl | Pon, Śr - Pt 10:00 - 18:00, Wt 11:00 - 18:00| FB YT

Bacalarus

  /  Aktualności   /  Półkolonie zimowe 2024

Półkolonie zimowe 2024

Pierwszy dzień – Dzień Dinozaurów  

Zabraliśmy uczestników do zimowej krainy dinozaurów, w której dzieci odkryły jak pomagać ptakom przetrwać zimę, budując przy tym kolorowe karmniki, które można odnaleźć w naszym bacalarusowym ogrodzie. Ponadto, dzieci usłyszały wiele historii o prehistorycznych dinozaurach oraz same poszukiwały kości giganta T-Rexa. 

Drugi dzień – Chiński Nowy Rok 2024 – Rok Smoka

Tego dnia celebrowaliśmy Chiński Nowy Rok, poznaliśmy zwyczaje i przesądy związane z tym dniem, przeszliśmy kurs jedzenia pałeczkami, jak również uczestnicząc w Paradzie Smoków wyruszyliśmy do ogrodu ogrzać się przy ognisku oraz zjeść kiełbaski przy kubku gorącej herbaty. P.S. Podobno kiełbaski były z dinozaura, a herbata z eukaliptusa, do tej pory Pan Kierownik nie chce nam powiedzieć w jakim sklepie są one dostępne 😉 

Trzeci dzień- dzień komiksów i kina

Trzeciego dnia półkolonii dzieci tworzyły niezwykłe historie za pomocą rysowanych komiksów. Po obiedzie natomiast wyszliśmy wszyscy do kina Stylowy na ekscytujący seans filmowy pt. “Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa.” 

Czwarty dzień – Zimowa Olimpiada 

Dzień ten upłynął w sportowej atmosferze. Dzieci zjadły pełnowartościowy posiłek, dowiedziały się co Eskimosi mają wspólnego z zimowymi dyscyplinami sportowymi oraz wymyślały swoje własne dyscypliny. Tego dnia wzięliśmy również udział w Wielkiej Zimowej Olimpiadzie Sportowej na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 6. 

Dzień Piąty – Zakończenie półkolonii

Ostatni dzień był pełen tanecznych ruchów! Dzień rozpoczął się zajęciami Zumby przeprowadzonymi przez naszą trenerkę Panią Ewę Krawiec, następnie wzięliśmy udział w balu karnawałowym w Wenecji, a na jego zakończenie odkrywaliśmy nowe smaki i degustowaliśmy pyszną pizzę celebrując przy tym Międzynarodowy Dzień Pizzy.

Dzień ten był również czasem niespodzianek dla uczestników – dzieci dostały dyplomy, jak również pamiątkowe upominki, które będą przypominać im o spędzonych półkoloniach w Bacalarusie. 

Wieczorem dzieci z materacami i piżamami punktualnie stawiły się w Bacalarusie na pełną emocji nocowankę w murach szkoły! O północy niespodziewanie odwiedził ich legendarny Duch Mistrza Bacalarusa, a także nasza papuga Nela. Radości nie było końca!  

Podsumowując, były to dni pełne różnych aktywności zarówno sportowych, jak i plastycznych oraz wielu radości i uśmiechu. Mamy nadzieję, że dzieci będą jeszcze długo mile wspominać spędzony z Nami czas.

Jeżeli te 5 dni to dla nich za mało, zachęcamy do dołączenia do letnich, 10-dniowych półkolonii, które już w lipcu! Przypominamy, że przy zapisie do 29 marca obowiązuje niższa cena! Miejsca szybko się zapełniają więc zachęcamy do rezerwacji już teraz!